3. oddíl skautek

"Jsme skautky z Vyškova , krásná je tam příroda. Přírodu my ochráníme a při tom se pobavíme."

Plnění

STAVĚNÍ TEEPEE

Chcete si správně  postavit teepee?  

 

 

Je k tomu třeba 12 tyčí. Měly by být co nejrovnější a nejhladší. Tyče mají být 390 nebo 420 cm dlouhé a u špičky 25 mm silné. Dvě z nich jsou určeny pro kouřová křídla, ty mohou být tenčí.Na konec nasekáte 12 silných kolíků dlouhých asi 40 cm a silných 4 cm. Teď už máte všechny části teepee hotové.

 

Stavění: Svažte 3 tyče dohromady v bodu, který je asi 30 cm nad plátnem, roztáhněte je do trojnožky ve správných odstupech; pak přistavte mezi ně ostatní tyče tak, aby dolní konce tvořily kruh. Všechny je dohromady svažte provazem a konec nechte viset dovnitř dolů – tím teepee zakotvíte. Pak uvažte 2 provazy na silnou tyč, kterou jste zatím ponechali stranou, k bodu v třímetrové výšce. Tuto tyč postavte na její místo a s ní i plachtu právě na opačné straně, než je předpokládaný vchod. Obě křídla stanu přetáhněte kolem, až pokryjí tyče. Na vnější straně teepee do každé kapsy v kouřovém křídle vsuňte konec tenčí tyče. Napněte plátno tím, že roztáhnete tyče. Uprostřed teepee vykopejte jamku pro ohniště širokou 45 cm a hlubokou 15 cm.

 

Ať se vám v něm hezky bydlí!

 

 

                    Podle Setonovy „Knihy lesní moudrosti“                                           napsala      Eva Mozolová - Cipísek

 

Poslední komentáře
22.04.2009 13:51:09: Super článek!!!!!!smiley${1}
 
A. B. Svojsík „Skauting je jako strom, zasazený v útlém mládí do srdce člověka. Roste a mohutní s jeho vzrůstem, zapouští kořeny stále hlouběji do celé jeho bytosti a plody, jež přináší, jsou rok od roku dokonalejší a hodnotnější.”