3. oddíl skautek

"Jsme skautky z Vyškova , krásná je tam příroda. Přírodu my ochráníme a při tom se pobavíme."

Plnění

O ČR

Česká

Republika

Česká republika je vnitrozemský stát ve střední Evropě.Je rozdělena do tří částí-Čechy,Morava a Slezsko.Máme 13 krajů-Středočeský,Jihočeský,Plzenský,Karlovarský,Ústecký,Liberecký,Královéhradecký,Pardubický kraj Vysočina,Jihomoravský,Olomoucký,Moravskoslezský a Zlínský kraj+Hlavní město Praha.Centrem každého kraje je krajské město.Krajské město je rozlohou a počtem obyvatel největším městem kraje.Sídlí zde krajský úřad,který pečuje o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů.V krajském městě a jeho okolí jsou obvykle největší průmyslové závody,významné kulturní a vzdělávací instituce.Je většinou také významnou dopravní křižovatkou.O zájmy obyvatel v menších obcích se stará obecní úřad,ve městech městský úřad.Velká města,která se rozdělují na městské části,nazýváme statutární města.Nejvyšší hora ČR je Sněžka s nadmořskou výškou 1602m.

Praha                                                         

Praha je hlavní město České republiky a leží ve středních Čechách.Jeho povrch je členitý.Město se rozkládá v místě Pražské plošiny,kde údolí řeky Vltavy a její přítoky vytvářejí celou řadu nerovností.Zemědělství ve městě není rozšířeno,v přilehlých částech se pěstují květiny a zelenina pro městskou spotřebu.

 

Poslala Marťa

 

Žádné komentáře
 
A. B. Svojsík „Skauting je jako strom, zasazený v útlém mládí do srdce člověka. Roste a mohutní s jeho vzrůstem, zapouští kořeny stále hlouběji do celé jeho bytosti a plody, jež přináší, jsou rok od roku dokonalejší a hodnotnější.”