3. oddíl skautek

"Jsme skautky z Vyškova , krásná je tam příroda. Přírodu my ochráníme a při tom se pobavíme."

Články

Mezilidské vztahy

Mezilidské vztahy


Starší generace většinou tvrdí, že mladí lidé jsou zkažení. Že za jejich mladých let si nikdo nedovolil dělat tolik naschválů jako dnes. Tím myslíme například odporování rodičů nebo učitelů, nezačínali tak mladí s kouřením a pitím.

Náš názor na tuto věc je že naši rodiče a prarodiče dělaly to stejné akorát se bály názoru ostatních a takové věci, které děti měly zakázány se braly jako tabu a počítalo se, že takové témata děti ani nenapadnou.

Myslím si, že se toho tolik oproti dřívější době nezměnilo. Vždy totiž záleží na jednotlivém konkrétním vztahu mezi lidmi. Může rozumný člověk odsoudit celou skupinu mladých jen proto, že jednotlivec nepustil staršího člověka sednout v autobuse? Anebo zavrhnout celou skupinu rodičů za to, že mají dítě, které nedokázali vychovat k tomu, aby se vždy a za všech okolností zachovalo tak, jak mu velí slušnost Myslíme že ne!Nehažme všechny do jednoho pytle,každý člověk je jiný a nemusí se chovat podle ostatních.

 

                                        Denisa Bartošková  a Tereza Přibylová

Žádné komentáře
 
A. B. Svojsík „Skauting je jako strom, zasazený v útlém mládí do srdce člověka. Roste a mohutní s jeho vzrůstem, zapouští kořeny stále hlouběji do celé jeho bytosti a plody, jež přináší, jsou rok od roku dokonalejší a hodnotnější.”